Menu Zavřeno

Na této stránce naleznete jak mé tak i další doporučené návody spojené s Home Assistantem (hass.io), které vám ulehčí život.

Prosím, pokud naleznete zajímavý článek nebo video, které může být užitečné, neváhejte ho sem přidat v komentáři. Čas od času to projdu a doplním sem na stránku. Prosím jen materiály v češtině.

7 Comments

 1. Prosba o pomoc

  Dobrý den,

  jelikož jsem nikde nenašel jiný kontakt tak píši sem.

  Jsem nováček potřeboval bych nasměrovat. Mám doma led pásek nad linkou a rád bych si udělal automatizaci Pomocí PIR snímat prostor a v určité hodiny reagovat různě. Tj. Při detekci pohybu ve >= 20:00 rozsvítit osvětlení s integrací například 5s do nastavené urovně PWM. Například PWM:70% – integrace do 70% 5s.
  V ranních hodinách když jdu do práce rozsvítit buď automaticky nebo zase pomocí PIR na úroveň 40% a integrace zase 5s. Víceméně si se vším vím rady nebo vím kde mám najít informace, ale PWM s integrací nikde nemohu najít. Mohl by mně někdo nakopnout správným směrem?

  Předem děkuji za pomoc.

  • RK

   Takovéto dotazy doporučuji dávat do facebookové skupiny Smart Home Bastlíři CZ/SK, tam určitě odpoví více lidí a pomohou.
   Nicméně – tady mi chybí nějaké informace, ale pokud máte led pásek integrovaný do Home Assistenta, tak doporučím vytvořit několik automatizací typu „Pohyb v místnosti > rozsviť pásek“, akorát tam bude podpodmínka kontrolující jaký je zrovna čas a podle toho nastaví světelnost.

 2. Prosba o pomoc

  Dobrý den,

  děkuji za odpověď. Do Fb skupiny nemůžu psát, jelikož nemám FB a nechci si ho zakládat.

  Co se týče mého dotazu. Pro led pásek budu vytvářet pwm regulátor – tedy nejedná se o inteligentní regulátor. Pomocí ESPhome vím jak ovládat pwm, nicméně potřeboval bych poradit jak vytvořit integraci pwm signálu. tzn pokud bych něco takového tvořil normálním programem tak by ta funkce byla velice jednoduchá.

  Proměnná například „setPWM“ – to je zadání který bych chtěl vytvořit pomocí ESP home.
  Poté by následně v cyklu bylo jako maximalní hodnota nastavena „setPWM“.
  Následovalo by poslání pwm na výstup a delay například 19ms pro zmíněnou integraci 5s.

  Program by vypadal nějak takto:
  int setPWM = 0; // zadání z ESPhome např. 70% tj. 178(byte)
  int outPWM = 0;
  int integral = 0; // zadání z ESPhome např. integrace 5s z 0 do 255 tj. 19ms každý krok.

  void loop() {

  for(setPWM=0;setPWM<=254;outPWM++){
  outPWM = analogWrite(analogPin);
  }
  delay(integral);
  }

  Doufám, že jsem to napsal dostatečně podrobně. Celý dotaz se týká, když to řeknu jednoduše toho jak implementovat zmíněný delay do cyklu v ESPhome, aby integrace PWM nebyla okamžitá, ale pozvolná. Prostě, aby světlo nabíhalo pomaleji a totéž zhasínalo…

 3. Prosba o pomoc

  Dobrý den,

  problém jsem vyřešil. Existuje funkce „default_transition_lenght: *.*s“, která můj problém řeší. Třeba to někomu pomůže.

  Díky

 4. Ikony

  Dobrý den.
  Lze změnit velikost ikon? Myself jsem, že jsou to ty px v příkazu, ale to nedělá nic.
  a druhý dotaz jak dostat z termohlavic Netatmo zobrazení aktuální teploty. Zatím se mi ukazuje jen Auto. Nejsem v programování moc sběhlý, ale půdorys jsem podle návodu vytvořil hned.
  Díky za návod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Leave the field below empty!