Menu Zavřeno
Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Nováček

Zdravím všechny, jak jsem psal jsem ve věcech okolo HA celkem nováček. Dopadl jsem přesně tak, jak se tady říká v jednom videu, na telefonu mám eWelink+Magic home+Home Kit + nějaké zásuvky, spínače, ovládání na žaluzie . Takže jsem dospěl až tady a rozhodl se začít učit věci okolo Home Assistanta, ať můžu vše sjednotit do jednoho systému.  Jako první mám dotaz na nákup Raspberry Pi4,  jaká verze co se týká osazení RAM je plně dostačující pro tento obor?? 2, 4, 8, GB RAM ??  Moc děkuji za info.

Ahoj, používám pi4/4Gb , ale asi by stačilo 2Gb.Mám tu několik sonoff modulů,Hue žárovky cca 15 různých čidel (teplota ,tlak, pohyb atd),integrován ovladač Broadlink,led pásky tuya a sonoff,termostaty tado,mulimediální kary, stavy a integrace kalendáře,tablet na zdi pře MQTT posílám data a RAM je vytížena na 500 Mb a procesor jede na 2 až 3%.Prozatím jedu boot sd karta, ale je už testování boot SSD a vypadá to slibně tak čekám a přehodím to na SSD mám trochu obavu kdy se ta krta zhroutí a proto doporučuji zálohovat ,zálohovat.

Ahoj a díky moc za info. Zajímalo by mně něco bližšího ohledně toho nástěnného tabletu, máš to někde uveřejněné ?? Taky o tom uvažuju, mám starý Androidí tablet, myslíš že by šel využít ??

Ahoj tablet jsem pořídil nový(Android) a použil app Wallpanel která podporuje android verze 4.4 a výše, ale na starém LG tabletu jsem tu app nerozchodil.Můžeš ji zkusit nainstalovat a připojit jí na Home assistant a pokud ti naběhne menu a ne jen modrý pruh nahoře tak ti to pojede.Existuje ještě app Homehabit a ta na tom starém funguje dobře ,ale není tak pěkná graficky.Jak bude chvilka nafotím pár náhledů a hodím je sem.

Ahoj, díky za info. Budu vděčný za jakoukoliv informaci. Petr.

Ahoj, chtěl bych se zeptat, k tomu Rpi 4, jako moc se při HA zahřívá? Bude stačit jen pasivní chlazení?

Nějaká taková krabička, nebo je potřeba větrák?

https://rpishop.cz/raspberry-pi-4b/2069-argon-neo-raspberry-pi-4-case.html

Děkuji

R.

Rpi4 4Gb používám pasivní chlazení a je to ok.

Protože zdejší forum je docela pasivní přesunul jsem se na začínající české forum Home assistant : https://www.homeassistant-cz.cz/

tak jestli je zájem můžeme to tam probrat

Dobry den, muzu ooprosit o radu.

Potrebuji vytvorit automatizaci pro podlahove vytapeni.

1. ktere raspbberry si poridit pi 4B (2,4, 8GB) ?

2. mam teplotni cidla od aquary, podle poctu okruhu podlahoveho vytapeni, tedy 6.

3. jake elektronicke ventily si pro podlahove vytapeni koupit? Nejlepe aby byly bezdratove.

4. Chci aby v dane mistnosti bude-li pozadovana teplota dosazena, tak se ventil zavre.

5. Jeste mam sonoff th16, ktery mi spina cerpadlo, co mi zene vodu nahoru.

Prosim moc o rady.

Dekuji

Ahoj já jedu taky na Rpi4 4Gb v pasivu a pohoda. Je to vděčný stroj. Už jede cca 2 roky v kuse bez nějakého zádrhelu.

Ohledně té podlahovky, děj vědět jak si to rozchodil. Chtěl bych to taky do budoucna řešit.