Menu Zavřeno
Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

NODE-Red: Notifikácia lokalizácie pri výstupe zo zóny (Vyriešené)

Ahojte,

chcem sa poradiť ako by som mohol vyriešiť nastavenie.
Mám rozbehané notifikácie pri vstupe do nastavených zón v mape cez Pushbullet. Funguje mi to v poriadku ale chcel by som dostať notifikáciu nie len pri vstupe ale aj pri opustení zóny. Hovorím o zdieľanej polohe na Google maps mobilov.

Takto vyzerá moje nastavenie NODE Red - nodered.png

Konfigurácia Switch - switch.png

Konfigurácia until node - waituntil.png - nepomohlo ani nastavenie "not Kaufland" (pri odchode z Kaufland zóny), preto tam mám teraz "not home"

Template pre výstup zo zóny - templatenode.png

Kde by som mal hľadať chybu?

Ďakujem za odpoveď.

 

Nahrané soubory:
  • Pro přístup k nahraným souborům musíte být přihlášeni.

Zatím ti neporadím, jen se zeptám, proč to neuděláš celý jako automatizace v HA, proč jsi to vytáhl do Noderedu? Integrace Pushbuletu v HA je. Nějak třeba takto: https://community.home-assistant.io/t/zone-exit-for-x-minutes-automation-trigger/77755

Ďakujem za odpoveď.

V NODE Red mi to pripadalo jednoduchšie na spracovanie ako automatizácia. Určite myslím že je to menej pracnejšie a samozrejme prehľadnejšie.

Chcem to mať ale riešené na základe GPS nie na základe expirácie času tak, ako pojednáva ten odkaz. Viem že to riešiteľné je, len som zatiaľ neprišiel na to ako je to potrebné mať zadefinované v podmienkach.

Jejich příklad má čas 10 minut jen jako doplněk - když odejdou ze sámošky na parkoviště, ale za 3 minuty se vrátí, protože zapomněli něco koupit, tak nechtějí, aby jim to hned hlásilo, že ze sámošky odešli. Proto si tam dali 10 minut, aby HA hlásil opuštění zóny jen pokud to trvá minimálně 10 minut.

Co zkusit si jednoduše ukládat v noderedu do flow proměnné poslední název zóny, do které jsi vstoupil. Pak, až přijde změna stavu zóny, porovnat novou zónu s uloženou a když je jiná, tak napsat, že "Samko opustil nazev_ulozene_zony".

 

Nahrané soubory:
  • Pro přístup k nahraným souborům musíte být přihlášeni.

Takže už to mám snáď vyriešené.
Problém vyzerá byť akurát v tom, že každý negatívny stav (to jest stav pre opustenie zóny) má byť v state "not_home" ... musí tam byť podčiarnik medzi not a home.

To jest všetky stavy pre opustenie zóny sú úplne rovnaké (not_home), akurát sa líšia popisom v template po ňom.

PS: Ďakujem za pomoc Tom.

 

Nahrané soubory:
  • Pro přístup k nahraným souborům musíte být přihlášeni.