Menu Zavřeno
Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Instalace HA

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jak je to s bootovací SD kartou. Mám Pi 4B na které mi běží Rapsbian. Pokud sem to pochopil správně, tak na instalaci HA potřebuji vytvořit novou bootovací SD kartu. Ale tím si mi smaže stávající systém Rapsbian ne? Nejde HA nainstalovat už přímo z běžících systému? Díky za odpověď.

Pozdravujem, ide ale pokiaľ viem, nie na Raspbian. Na Raspberry určite najlepšie riešenie je priamo HomeAssistant OS.
Čo sa týka inštalácie na kartu, upozorňujem na problém v tom, že karta je veľmi nestabilný nosič. Doporučujem riešenie Rspberry + SSD disk.

Do bežiacich systémov saozrejme nainštalovať ide, bavíme sa už ale o inom hardvéri, ako je napríklad linuxový server, či prípadne ako virtuálka.

Ahoj, díky za odpověď. Jj, už sem tak nějak pochopil, že SSD bude nejlepší varianta 🙂 Pokud to rozjedu prvně na SD kartě, je možné ten systém potom přenést na SSD? Aby to fungovalo dále.

HA se dá nainstalovat na Raspberry třemi způsoby:

  1. HA Operační systém - kompletní image, který přemaže celou SD kartu a nainstaluje se kompletně vše, takže kartu jen strčíš do kompu a bootuješ. Nejméně náročná varianta na údržbu, vhodná pro začátečníky nebo někoho, kdo se s tím nechce moc crcat.
  2. HA Container - Můžeš si na SD kartu nainstalovat svůj vlastní dockerový systém a HA nainstaluješ jako jeden z kontejnerů. Oproti variantě č. 1 s emusíš sám starat o (aktualizaci) operačního systému atd.
  3.  HA Core - HA je vlastně aplikace napsaná v Pythonu, takže si na Raspberry nainstaluj co chceš, k tomu nainstaluj Python a stáhni si HA aplikaci a spusť ji v Pythonovském virtuálním prostředí. Náročná varianta na údržbu, protože si všechno musíš udržovat sám, dokonce i aktualizaci HA. Oproti předchozím tam chybí některé fajn věci, jako jsou add-ony a automatický backup systém.

Tady je to vše popsané v anglině: https://www.home-assistant.io/installation/raspberrypi

Okomentováno od acerot v Únor 22, 2023, 8:20 pm

HA se dá nainstalovat na Raspberry třemi způsoby:

  1. HA Operační systém - kompletní image, který přemaže celou SD kartu a nainstaluje se kompletně vše, takže kartu jen strčíš do kompu a bootuješ. Nejméně náročná varianta na údržbu, vhodná pro začátečníky nebo někoho, kdo se s tím nechce moc crcat.
  2. HA Container - Můžeš si na SD kartu nainstalovat svůj vlastní dockerový systém a HA nainstaluješ jako jeden z kontejnerů. Oproti variantě č. 1 s emusíš sám starat o (aktualizaci) operačního systému atd.
  3.  HA Core - HA je vlastně aplikace napsaná v Pythonu, takže si na Raspberry nainstaluj co chceš, k tomu nainstaluj Python a stáhni si HA aplikaci a spusť ji v Pythonovském virtuálním prostředí. Náročná varianta na údržbu, protože si všechno musíš udržovat sám, dokonce i aktualizaci HA. Oproti předchozím tam chybí některé fajn věci, jako jsou add-ony a automatický backup systém.

Tady je to vše popsané v anglině: https://www.home-assistant.io/installation/raspberrypi1212

Je nějaké video (návod) nebo podrobnější článek v češtině nebo slovenštině?